Dekanalne eliminacje 2013/14

W sobotę 5 października odbył się piłkarski turniej ministrantów. Celem było wyłonienie zwycięzcy, który będzie reprezentował Dekanat Tychy Stare podczas rozgrywek archidiecezjalnych. Mimo, iż była to kolejna edycja tego turnieju to dla organizatorów była wyjątkowa. Tym razem mogliśmy oglądać prawie wszystkie parafie naszego dekanatu (w ostatniej chwili wycofali się ministranci ze św. Jadwigi). Pozostałe parafie wystawiły reprezentacje w trzech kategoriach: ponadgimnazjalnej, gimnazjalnej oraz podstawowej.

Turniej rozpoczął się w samo południe na boisku przy Gimnazjum nr 1. Najpierw ks. Piotr Kędzior pobłogosławił uczestników a następnie zmierzyły się drużyny z najstarszej kategorii wiekowej. Finał rozegrany został pomiędzy ministrantami z parafii Jana Chrzciciela i Marii Magdaleny. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Adam Grabowski, Stefan Jarczyk, Przemysław Kosek, Karol Penkala, Mateusz Szpila, Rafał Szucki (kapitan), Jakub Wysocki oraz Marcin Wysocki. Oba zespoły prezentowały wysoki poziom gry. Wynik spotkania otworzył w 3 minucie meczu Marcin Wysocki. Przeciwnikom szybko udało się wyrównać. Później jednak szczęście dopisywało ministrantom z Marii Magdaleny i pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 8:1. W drugiej odsłonie worek z bramkami rozwiązał się na dobre. W sumie padły 22 gole a mecz zakończył się wynikiem 18:4.

Następnie rywalizacja przeniosła się na Zespół Boisk Piłkarskich im. Alfreda Potrawy na osiedlu „A”. Tam pod czujnym okiem sędziów (Bartłomieja Cieślaka i Jakuba Cieślaka) na dwóch boiskach rozgrywane były mecze w dwóch pozostałych grupach wiekowych.

Reprezentacja naszej parafii w kategorii szkół podstawowych, wystąpiła w składzie: Cyprian Boroń, Dawid Borys, Marek Brzyski, Kamil Grabowski, Karol Hudzikowski, Łukasz Kozioł, Michał Rebizant oraz Piotr Świergolik. W tej kategorii wystartowało aż osiem parafii. Drużyna z Marii Magdaleny po bardzo dobrej grze zajęła pierwsze miejsce w grupie B. Niestety szczęścia zabrakło w meczu półfinałowym i na zakończenie, w starciu o trzecie miejsce nasi chłopcy także ponieśli porażkę, ulegając kolegom z Józefa Robotnika. W finale zmierzyły się ekipy z parafii Krzyża Świętego i Św. Ojca Pio. Lepsi okazali się ministranci z Czułowa i to oni awansowali do turnieju archidiecezjalnego.

            W kategorii gimnazjum, po bardzo zaciętej i emocjonującej walce, drużyna naszej parafii w składzie: Łukasz Kozioł, Jakub Liszka, Mikołaj Matuszewski, Karol Penkala i Mateusz Wyrzykowski, uległa w rzutach karnych parafii Ojca Pio i uplasowała się na czwartej pozycji. W finale spotkali się reprezentanci parafii Krzyża Świętego i Świętej Rodziny. Górą znów okazali się zawodnicy z Czułowa.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy dobrej gry i zaciętej rywalizacji a naszym najstarszym ministrantom życzymy sukcesów w turnieju archidiecezjalnym.

Rafał Szucki