Turniej im. ks. Ramoli - relacja

W dwie minione soboty nasi przedstawiciele wzięli udział w, tradycyjnym już, XI Turnieju Piłki Nożnej Halowej im. Ks. Prałata Engelberta Ramoli

 

W młodszej kategorii (podstawówka + gimnazjum) chłopcy grali w grupie sześciozespołowej. Za rywali mieli trzy drużyny z parafii z Chorzowa, ministrantów z Rudy Śląskiej – Halemby oraz miejscowych piłkarzy z Czułowa. Nasi reprezentanci odnieśli tylko jedno zwycięstwo. Pokonali 1:0 chłopaków z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa z Chorzowa. Pozostałe mecze przegrali i na etapie grupowym zakończyli turniej.

 

Trzeba nadmienić, że trafili do trudnej grupy, gdyż dwie drużyny, które z niej awansowały do rundy pucharowej, dotarły aż do finału. Tam ministranci z Halemby pokonali 3:2 chłopaków z Czułowa.

 

Nasi piłkarze grali w składzie:

Paweł Węgrzynek (bramkarz), Karol Hudzikowski (kapitan), Patryk Kupień, Patryk Moskal, Tobiasz Nowakowski, Michał Rebizant, Piotr Świergolik, Szymon Urban

 

 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasi ministranci mieli w grupie rywali z dekanatu Tychy Stare czyli parafie: Krzyża Świętego w Czułowie oraz Jana Chrzciciela. Z każdym zespołem grali po dwa spotkania wygrywając: z Czułowem 1:0 i 3:1 oraz z Janem Chrzcicielem 3:1 i 4:0.

 

W ćwierćfinale mieli ułatwione zadanie gdyż przeciwnicy z par. NSPJ w Chorzowie nieoczekiwanie wyjechali z turnieju. W półfinale grając z ministrantami z par. Św. Anny w Świerklanach zanotowali remis 1:1. Minimalnie lepiej wykonywali regulaminowe rzuty karne i awansowali do meczu finałowego. W spotkaniu o pierwsze miejsce w turnieju spotkali się z drużyną z par. Św. Jadwigi z Chorzowa. Wyrównane spotkanie zakończyło się remisem 0:0 i znów nasi musieli strzelać rzuty karne. Niestety jedna pomyłka sprawiła, że w tegorocznych rozgrywkach zajęli drugie miejsce. Jest to jednak bardzo dobre osiągnięcie, którego gratulujemy.

 

Srebrna drużyna zagrała w składzie:

Przemysław Kosek (bramkarz), Jakub Liszka, Karol Penkala, Jacek Szczepański, Mateusz Szpila, Rafał Szucki, Mateusz Wyrzykowski, Jakub Wysocki (kapitan), Marcin Wysocki.

Medal odebrał też Karol Hudzikowski, który wypadł ze składu odnosząc kontuzję podczas turnieju w kategorii młodszej rozgrywanym tydzień wcześniej

 

Następna zbiórka

  • Sobota 25.11.2017
  • 10:00 - zbiórka ogólna

Służba niedzielna i świąteczna

Niedziela 19.11.17

7:00 I
9:00 II
10:30 III
12:00 WSZYSCY
15:30 V
16:30 WSZYSCY
20:00 VI

Urodziny ministrantów

W STYCZNIU

modlimy się za ministrantów solenizantów:

Biolik Andrzej

Drabik Janusz

Korbel Karol

Moń Maksymilian

Szczepański Jacek